Jak děti využívají pomůcky z projektu START

Hodina pohybu navíc

Všechny mateřské školy jsou od 1. 10. 2017 zapojeny do projektu Hodina pohybu navíc.

Interaktivní tabule

Interaktivní tabuleMateřské školy obdržely v rámci projektu START interaktivní tabule. V každé MŠ začaly děti s učitelkami pracovat a využívat tuto pomůcku při každodenních činnostech.

Projekt mezigeneračního setkávání

MÚSS a MŠ Duha - MÚSS a MŠ Duha - "Pojď si se mnou hrát"

Zapojili jsme se do projektu

Zapojili jsme se do projektu"Škola plná zdraví" (Bonduelle)

Zelená škola

MŠ Lípová, MŠ Dlouhá a MŠ Školní jsou zapojeny do projektu "Zelená škola".
V jednotlivých školkách jsou umístěny boxy pro sběr drobného elektroodpadu. S pomocí rodičů a dětí můžeme všichni pomáhat a přispět životnímu prostředí!
Více informací o projektu "Zelená škola" naleznete v přiloženém souboru.

Projekt logopedické prevence

Obě školky jsou v tomto a příštím roce zapojeny do projektu Logopedická prevence.
Za podpory MŠMT jsme vybavili obě školky moderními pomůckami: tablety Lenovo s výukovým programem Logopedie. Tato aplikace je pro děti velmi zábavná a atraktivní. Obsahuje jednotlivé lekce, ve kterých mohou děti hlásky procvičovat zábavnou a hravou formou. Děti si rovněž obohacují slovní zásobu, seznamují se s jednotlivými slovy, která jsou vždy spojena s obrázkem. Děti procvičují řeč včetně nahrávání a porovnávání se správnou výslovností.
Cílem projektu jse zvyšování kvality předškolního vzdělávání v oblasti rozvoje řečových dovedností dětí předškolního věku, včetně spolupráce s rodiči, dále zlepšování pracovního prostředí, jakož i modernizace výuky pro zajištění logopedické prevence.

Zápis do MŠ - výsledky

Výslekdy zápisu do MŠ pro školní rok 2018/2019 naleznete v sekci Aktuality (seznamy přijatých dle registračních čísel).

Letní prázdniny

Informace o provozu MŠ v červenci a srpnu 2018 naleznete v sekci Informace pro rodiče nebo Provoz jednotlivých školek.

Rozpočet

Návrh rozpočtu na rok 2018 a střednědobého výhledu do roku 2020 Mateřské školy naleznete v sekci Aktuality MŠ Klášterec.

Volná pracovní místa