Mateřská škola, Klášterec nad Ohří

Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškolákyZveme všechny předškoláky a jejich rodiče na "Pasování předškoláků" s hudebním divadlem Hnedle vedle, které se uskuteční 19. června 2020 od 16 hodin v Letním kině!

Obnovení provozu všech kláštereckých mateřských škol

Vážení rodiče,
oznamuje Vám obnovení provozu všech kláštereckých mateřských škol bez omezení, a to od 25. 5. 2020.
Provoz bude probíhat v souladu s nastavenými hygienickými podmínkami a s metodikou MŠMT – „PROVOZ MATEŘSKÝCH ŠKOL V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020" (viz příloha).
Prosíme Vás o pečlivé prostudování čestného prohlášení a seznámení se s vymezením osob s rizikovými faktory (viz prohlášení). Vyplněné prohlášení přineste s sebou do školky.
Pro Vaše děti se nic podstatného nemění, provoz bude probíhat jako před vyhlášením nouzového stavu – děti v MŠ a učitelky v prostorách školy roušky nosit nemusí.
Děti budou mít pravidelné aktivity, zejména venku, pokud to umožní počasí, a pouze na pozemku (zahradě) MŠ.
Při cestě do MŠ musí mít děti i doprovod zakrytá ústa a nos ochrannými prostředky (rouška, ústenka, šátek atd.). Doprovázející osoba dítěte se v prostorách MŠ musí pohybovat vždy v roušce a setrvá zde pouze po nezbytně nutnou dobu pro předání a vyzvednutí dítěte.
Provoz jednotlivých MŠ v časovém rozmezí (od do) zůstává zachován.

Mgr. Jitka Vlková, ředitelka MŠ

Sledujte nás rovněž na facebookovém profilu: https://www.facebook.com/msklasterec/

Mateřská škola, Klášterec nad Ohří, Lípová 570
, příspěvková organizace je právní subjekt složený z pěti mateřských škol:

• Mateřská škola U jablíček – Lípová 570
  • Mateřská škola Stonožka – Školní 518
  • Mateřská škola Duha – Dlouhá 540
  • Mateřská škola Bruslička – Souběžná 205
  • Mateřská škola Sluníčko – Lesní 545

Všechny klášterecké mateřské školy nabízejí kvalitní předškolní vzdělávání i výchovné prostředí pro děti zpravidla od 3 let věku. Ve všech mateřských školách pracují zkušené a kvalifikované učitelky. Nabízíme dětem pestrou nabídku vzdělávacích aktivit v rámci hlavní činnosti po celý den. Každá mateřská škola má svůj školní vzdělávací program, který je doplněn i o nadstandardní činnosti, aby si děti osvojily základy klíčových kompetencí a získávaly předpoklady pro celoživotní vzdělávání. Navazujeme a doplňujeme rodinnou výchovu s dostatečnou nabídkou podnětů k aktivnímu rozvoji a učení dítěte podle jeho zájmu, potřeb a schopností.

Poskytujeme všem dětem předškolního věku odbornou péči a vytváříme a zkvalitňujeme podmínky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. V MŠ Stonožka provozujeme jednu speciální třídu pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami se souběžným postižením více vadami. V MŠ Bruslička provozujeme jednu třídu logopedickou pro děti s vadami řeči, a je zde též k dispozici asistent pedagoga.

Naším záměrem je, aby děti, které opouštějí školku, byly připraveny na život a další vzdělávání v základní škole.

Zřizovatelem naší školky je město Klášterec nad Ohří.

Pro vstup na stránky Vaší školky klikněte na logo příslušné MŠ v horní části obrazovky, nebo vyberte odkaz z horního menu.

Na tomto webu neshromažďujeme žádné citlivé osobní údaje.