Aktuality MŠ Stonožka

Důležité upozornění

Od 20. 12. 2018 do 4. 1. 2019 bude v MŠ STONOŽKA omezený provoz z důvodu desinsekce MŠ. Provoz bude jen na třídách v dolních pavilonech, tj. třída Motýlci a Mravenci. Děkujeme za pochopení.

Provoz MŠ

Mateřské školy v Klášterci nad Ohří oznamují, že od 1. 1. 2019 dochází ke změně provozní doby, všechny MŠ mají provoz od 5:30 hodin do 17:00 hodin.

Vánoční provoz (pro nahlášené děti) zajišťuje ve dnech 27. – 28. a 31. 12. 2018 MŠ Souběžná (školka Bruslička), a to od 5:30 do 16:00 hodin.

Nábor malých hokejistů

Dne 14. 9. 2018 přišli do MŠ trenéři ledního hokeje pozvat děti na nábor malých hokejistů. Nábor se uskuteční dne 20. 9. 2018 v 17.00 hod na zimním stadionu.
Děti ve školce měly možnost seznámit se s tímto populárním sportem, vyzkoušet si hokejistický dres a prohlédnout si puk HC Tygři. Spolu s trenérem přišel i maskot TYGR, který děti pozdravil, pohladil a rozdal jim náramky. V závěru si děti zasoutěžily – v hodu míčkem na maskota.
Na zimním stadionu dne 20. 9. si budou moci všechny děti bez rozdílu dovednosti vyzkoušet bruslení zdarma a zjistit, jaké to je: "být hokejistou".

Nábor mladých fotbalistů

Dne 18. 5. 2018 se předškolní děti z kláštereckých mateřských škol zúčastnily náborů fotbalistů. Děti si pod vedením trenérů vyzkoušely různé překážky, které pro ně byly připraveny. Vyzkoušely si kop na branku, slalom mezi kužely, fotbalové utkání a spousty dalších disciplín. Děti dopoledne plné pohybu velmi bavilo a ukázalo se, že je mezi nimi spousta fotbalových talentů.

Interaktivní tabule (z projektu START)

05.03. 2018
Interaktivní tabule (z projektu START)Děti Z MŠ stonožka dostaly novou interaktivní tabuli, na které se budou vzdělávat a rozvíjet s pomocí výukových programů a zpracovaných DUM. Tabule lze využívat na pestrý rozvoj dětských znalostí a dovedností, a to zejména: grafomotorika, předmatematické představy, fantazie, jemná motorika, předčtenářská gramotnost aj. Tabule lze využít takřka na cokoli. Děti ze třídy Včeliček prozatím vyzkoušely třídění geometrických tvarů, skládání obrázků podle vzoru a zapamatování, třídění ovoce, zeleniny, zdravých a nezdravých potravin a také malování prstem na veliký formát tabule. Děti práce s interaktivní tabulí zaujala a bavila a jsou zvědavé, co všechno ještě tabule umí.

Pravidelné akce

Pravidelné akceV 1. pololetí 2018 budou jednotlivé školky opět navštěvovat kurzy plavání v bazénu Základní školy v Krátké ulici.
Na dotaci kurzů přispívá finančně Město Klášterec nad Ohří, a proto děti platí pouze 50,- Kč za jednu lekci. Kurz sestává z deseti lekcí.
Všechny školky dále pokračují v projektu Hodina pohybu navíc.
Bruslit chodí děti z MŠ Souběžná, Lípová a Školní, pokračují až do března 2018.
Všechny školky pokračují v navštěvování tělocvičny zimního stadionu, kde 1x týdně provozují míčové hry.
Ve spolupráci s Městem Klášterec nad Ohří připravujeme realizaci projektu školních zahrad v příprodním stylu v MŠ U Jablíček a MŠ Stonožka.

Nejsem na světě sám

Děti z naší mateřské školy se zúčastnily mezinárodní výtvarné soutěže „O cenu Jiřího Šedého – Nejsem na světě sám."
Kreslily obrázky na téma „Moje největší radost". I přes velké množství účastníků se podařilo Kristýnce Novákové ze třídy Motýlků obsadit prestižní 1. místo a byla pozvaná na slavnostní předávání ceny do prostor Františkánského kláštera v Kadani. Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školky.

Osvědčení o měření zraku předškolních dětí

osvědčení 2015osvědčení 2015

Vánoční provoz

Provoz MŠ od 1.1.2019

Od 1. 1. 2019 dochází ke změně provozní doby, všechny MŠ mají provoz od 5:30 hodin do 17:00 hodin.