Akce MŠ U Jablíček

Prosinec v naší školce

1. a 18.12.2020 děti a paní učitelky z oddělení Berušek a Sluníček nakrmily zvířátka. Všechny zahřál dobrý pocit, že mohly udělat něco prospěšného v chladném zimním počasí.

Od pondělí 7.12. do pátku 11.12.2020 se v oddělení Žabiček vyrábělo. Děti vytvářely různé ozdoby na stromeček a vyzkoušely si práci a postupy s různými materiály. Ve čtvrtek 17.12. vlastnoručně vyrobenými ozdobami nastrojily krásný stromeček na zahradě naší mateřské školy.

7., 8. a 9.12.2020 si oddělení Sluníček, Berušek a Barviček nazdobilo svoje stromečky umístěné vedle altánu na školní zahradě. Děti měly velikou radost z toho, jak stromkům slušely jejich vlastnoručně vyrobené ozdoby.

V úterý 15.12.2020 se třída Žabiček proměnila v tvořivou dílničku a děti si vyráběly svícny z živých větví a vázičky. Všem se dařilo a nechyběla dobrá nálada plná dětských úsměvů.

Vánoční besídky a posezení u stromečku si nenechalo ujít ani jedno oddělení. 15.12.2020 proběhlo na třídě Sluníček a Berušek, 17.12.2020 na Žabičkách a 22.12.2020 na Barvičkách.

Po návratu v novém roce 2021 čekala na děti nadílka a pod stromky v jednotlivých odděleních bylo přichystáno spoustu krásných a nových hraček, her, knížek i pomůcek.

Mikulášská nadílka

04.12. 2020
Mikulášská nadílkaVšechny fotografie a videa z mikulášské nadílky naleznete na facebooku a ve fotogalerii školky. Více

Co se odehrálo v měsíci říjnu

Dne 6. 10. 2020 proběhla drakiáda ve třídě Barviček. Děti si vyrobily krásné draky a odpoledne si před odchodem domů vyzdobily školní zahradu. Celý den byl ve znamení dobré nálady, soutěží a dětských úsměvů.

Ani čtvrteční chladné říjnové počasí dne 8. 10. 2020 neodradilo paní učitelky ze třídy Sluníček a navštívily s dětmi místní tržnici. Děti měly možnost na vlastní oči zhlédnout různé druhy ovoce i zeleniny a doplnit si tak znalosti z probíraného tématu.

Ve čtvrtek 22. 10. 2020 se nejmenší děti z oddělení Berušek vypravily na pomoc zvířátkům s krmením. Dobrý skutek byl pro ně velikým zážitkem i netradiční zkušeností.

Dne 27. 10. 2020 navštívilo i oddělení Žabiček místní tržnici. Děti zvídavě pozorovaly nejrůznější druhy zeleniny a ovoce, které se sklízí v podzimním období. Názorná ukázka s možností si sáhnout a pozorovat méně obvyklé druhy našich plodin byla pro všechny přítomné děti velikým přínosem.

Nový školní rok

V úterý 1. 9. 2020 byl slavnostně zahájen školní rok 2020/2021 a všechny děti s povinnou předškolní docházkou dostaly od našeho zřizovatele pracovní sešity a omalovánky.
V době od 2. do 10. 9. 2020 se uskutečnila v každém oddělení třídní schůzka zákonných zástupců všech dětí a paní učitelek.
15. 9. 2020 děti z oddělení Barviček poznávaly s „Ferdou mravencem a jeho kamarády" svět environmentální výchovy na naší školní zahradě, kde jsou vystavěny i speciální dřevěné truhlíky, o které pečují paní učitelky s dětmi. Děti z oddělení Žabiček nezůstaly s environmentální výchovou pozadu a v úterý 29. 9. 2020 pečovaly o „Záhony na podzim".
Dne 24. 9. 2020 proběhlo na naší mateřské škole projektové dopoledne díky Šablonám II pod názvem „Malá technická univerzita". Předškoláci z oddělení Barviček a Žabiček se proměnily na stavitele města a seznámily se i s prací kartografů. Celé dopoledne se neslo ve stylu neobvyklých zážitků, radosti z úspěchu a spousty nových zkušeností.
Ve čtvrtek 24. 9. 2020 se v odpoledních hodinách uskutečnila na naší zahradě „MINIDRAKIÁDA" pro děti a rodiče z oddělení Žabiček a Sluníček. Děti soutěžily v doprovodu maminek, tatínků, babiček i sourozenců. Za splnění všech úkolů na deseti stanovištích čekala na všechny soutěžící odměna v podobě sladkosti a dětmi vyráběný papírový drak.

POZOR!

Od 12. 4. 2021 jsou otevřeny školky pro předškoláky.

Info o provozu školek během letních prázdnin naleznete v sekci Aktuality/Informace pro rodiče/Provoz MŠ.

Projekt OP MPSV

Projekt OP MPSV – potravinové a materiální pomoci pokračuje i v roce 2020/21