Akce MŠ U Jablíček

Den matek

11.05. 2021
Den matekV pondělí se na zahradě naší školky uskutečnila akce pro maminky. Více

Jak si žije strom

04.05. 2021
Jak si žije stromV pondělí 3.5.2021 proběhl ve třídě Barviček výukový seminář "Jak si žije strom". Více

Prosinec v naší školce

1. a 18.12.2020 děti a paní učitelky z oddělení Berušek a Sluníček nakrmily zvířátka. Všechny zahřál dobrý pocit, že mohly udělat něco prospěšného v chladném zimním počasí.

Od pondělí 7.12. do pátku 11.12.2020 se v oddělení Žabiček vyrábělo. Děti vytvářely různé ozdoby na stromeček a vyzkoušely si práci a postupy s různými materiály. Ve čtvrtek 17.12. vlastnoručně vyrobenými ozdobami nastrojily krásný stromeček na zahradě naší mateřské školy.

7., 8. a 9.12.2020 si oddělení Sluníček, Berušek a Barviček nazdobilo svoje stromečky umístěné vedle altánu na školní zahradě. Děti měly velikou radost z toho, jak stromkům slušely jejich vlastnoručně vyrobené ozdoby.

V úterý 15.12.2020 se třída Žabiček proměnila v tvořivou dílničku a děti si vyráběly svícny z živých větví a vázičky. Všem se dařilo a nechyběla dobrá nálada plná dětských úsměvů.

Vánoční besídky a posezení u stromečku si nenechalo ujít ani jedno oddělení. 15.12.2020 proběhlo na třídě Sluníček a Berušek, 17.12.2020 na Žabičkách a 22.12.2020 na Barvičkách.

Po návratu v novém roce 2021 čekala na děti nadílka a pod stromky v jednotlivých odděleních bylo přichystáno spoustu krásných a nových hraček, her, knížek i pomůcek.

Mikulášská nadílka

04.12. 2020
Mikulášská nadílkaVšechny fotografie a videa z mikulášské nadílky naleznete na facebooku a ve fotogalerii školky. Více

Co se odehrálo v měsíci říjnu

Dne 6. 10. 2020 proběhla drakiáda ve třídě Barviček. Děti si vyrobily krásné draky a odpoledne si před odchodem domů vyzdobily školní zahradu. Celý den byl ve znamení dobré nálady, soutěží a dětských úsměvů.

Ani čtvrteční chladné říjnové počasí dne 8. 10. 2020 neodradilo paní učitelky ze třídy Sluníček a navštívily s dětmi místní tržnici. Děti měly možnost na vlastní oči zhlédnout různé druhy ovoce i zeleniny a doplnit si tak znalosti z probíraného tématu.

Ve čtvrtek 22. 10. 2020 se nejmenší děti z oddělení Berušek vypravily na pomoc zvířátkům s krmením. Dobrý skutek byl pro ně velikým zážitkem i netradiční zkušeností.

Dne 27. 10. 2020 navštívilo i oddělení Žabiček místní tržnici. Děti zvídavě pozorovaly nejrůznější druhy zeleniny a ovoce, které se sklízí v podzimním období. Názorná ukázka s možností si sáhnout a pozorovat méně obvyklé druhy našich plodin byla pro všechny přítomné děti velikým přínosem.

Nový školní rok

V úterý 1. 9. 2020 byl slavnostně zahájen školní rok 2020/2021 a všechny děti s povinnou předškolní docházkou dostaly od našeho zřizovatele pracovní sešity a omalovánky.
V době od 2. do 10. 9. 2020 se uskutečnila v každém oddělení třídní schůzka zákonných zástupců všech dětí a paní učitelek.
15. 9. 2020 děti z oddělení Barviček poznávaly s „Ferdou mravencem a jeho kamarády" svět environmentální výchovy na naší školní zahradě, kde jsou vystavěny i speciální dřevěné truhlíky, o které pečují paní učitelky s dětmi. Děti z oddělení Žabiček nezůstaly s environmentální výchovou pozadu a v úterý 29. 9. 2020 pečovaly o „Záhony na podzim".
Dne 24. 9. 2020 proběhlo na naší mateřské škole projektové dopoledne díky Šablonám II pod názvem „Malá technická univerzita". Předškoláci z oddělení Barviček a Žabiček se proměnily na stavitele města a seznámily se i s prací kartografů. Celé dopoledne se neslo ve stylu neobvyklých zážitků, radosti z úspěchu a spousty nových zkušeností.
Ve čtvrtek 24. 9. 2020 se v odpoledních hodinách uskutečnila na naší zahradě „MINIDRAKIÁDA" pro děti a rodiče z oddělení Žabiček a Sluníček. Děti soutěžily v doprovodu maminek, tatínků, babiček i sourozenců. Za splnění všech úkolů na deseti stanovištích čekala na všechny soutěžící odměna v podobě sladkosti a dětmi vyráběný papírový drak.

POZOR!

Od 10. 5. 2021 jsou otevřeny školky pro všechny děti dle běžné provozní doby.

Info o provozu školek během letních prázdnin naleznete v sekci Aktuality/Informace pro rodiče/Provoz MŠ.

Projekt OP MPSV

Projekt OP MPSV – potravinové a materiální pomoci pokračuje i v roce 2020/21