Akce MŠ Sluníčko

Zdobení vánočního stromečku

Zdobení vánočního stromečku8. a 9. prosince se sešli rodiče s dětmi na zahradě mateřské školy v Lesní ulici, aby společně ozdobili vánoční stromeček. Každý vánoční stromek má být barevný a veselý, a proto děti vyráběly ozdoby, a to jak ve školce s paní učitelkou, tak doma s rodiči. Úkol to nebyl snadný; podmínkou bylo, aby ozdoba odolala povětrnostním podmínkám. Paní učitelky tak měly možnost zjistit, kolik šikovných a nápaditých rodičů ve školce mají, protože přispěli mnoha zajímavými nápady. Děti pak u stromku rodičům zazpívaly vánoční písně a všichni společně stromeček ozdobili.

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílkaV pátek 4. prosince přišel do školky Mikuláš, co má rozevlátý plášť. Přišel s ním i čert. Ale my se čerta nebojíme, vůbec totiž nezlobíme, když jenom, tak trošinku, tak tatínka a maminku.
Děti s napětím sledovaly každý pohyb čerta s Mikulášem a pozorně poslouchaly jejich povídání. Pak sebraly všechnu odvahu a s radostí si odnášely nadílku od Mikuláše.

Ježečkový den

Ježečkový denPondělí 23. listopadu si nejmenší děti ze třídy Sluníček užily v přítomnosti nového kamaráda, ježečka Bodlináčka. Pomocí kolíčků mu připevňovaly bodlinky a tím zábavnou formou rozvíjeli jemnou motoriku, za doprovodu piána si zazpívaly ježčí písničku, vymodelovaly ježčí rodinku a také zvládly překonat ježčí překážkovou dráhu. Za šikovnost pak ježeček Bodlináček děti odměnil dárkem s překvapením!

Výlet na statek Rašovice

Výlet na statek RašoviceDne 16. 9. 2020 se třída Kapiček pěšky vydala na výlet za zvířátky na statek Na Vyhlídce v Rašovicích. Cestou jsme pozorovali krásu podzimní přírody. Když už se zdálo, že je cesta nekonečná, zahráli jsme si na indiány a hned jsme byli na místě. Cestou jsme měli jednu zastávku na nabrání síly, posilnili jsme se svačinou. Viděli jsme mnoho hospodářských zvířátek (kravičku Klárku, ovečky, kozičky, slepice, kohouty, králíčka, prasata a poníky). Dětem se nejvíce líbila prasátka a králíčci. Zvířátkům jsme přinesli mrkvičky a suché pečivo. Děti si vyzkoušely, jak se pečuje o hospodářská zvířátka. Nakrmily je, s každým zvířátkem se pomazlily nebo je pohladily. Celý výlet jsme zakončili jízdou autobusem zpět do mateřské školy, což byl pro děti také veliký zážitek.

Školní rok 2020/2021

Aktuální informace týkající se COVID-19 naleznete v sekci Aktuality MŠ.

Projekt OP MPSV

Projekt OP MPSV – potravinové a materiální pomoci pokračuje i v roce 2020/21