Vzdělávací činnost

Školní vzdělávací program "PŘÍBĚH SLUNÍČKA"

Vzdělávání v mateřské školce Sluníčko probíhá podle školního vzdělávacího programu předškolního vzdělávání (dále jen ŠVP PV) pod názvem
"PŘÍBĚH SLUNÍČKA".

ŠVP PV se dělí na integrované bloky a jednotlivé obsahové složky pro dané třídy, zpracované v třídních plánech, vycházejících z konkretizovaných výstupů předškolního vzdělávání.

V současné době probíhá aktualizace ŠVP PV a zpracovává se pro další období na školní roky od 2016-2017 do roku 2022-2023. Plánování prochází po celou dobu případnými změnami, které jsou v plánu aktualizovány a doplněny dodatky.

Snažíme se o harmonický rozvoj všech dětí s ohledem na jejich sociální a rodinné zázemí, intelektuální a zdravotní možnosti a dovednosti. Chceme, aby všechny děti bez rozdílu měly možnost se účastnit poznávání, prožívání a všechny měly možnost co nejvíce poznat, pochopit a naučit se. V mateřské škole Sluníčko se zaměřujeme na prožitkové poznávání a zdravý životní styl. Naším cílem je též důvěra a spokojenost nejen dětí, ale i rodičů a rodinných příslušníků dětí.

Motto školky Sluníčko: "Mateřská škola pro rodinu."

Celý proces vzdělávání zaměřujeme nejen na život jako celek, ale také na přípravu budoucích školáků. Ve všech obsahových složkách vzdělávání připravujeme děti na zvládání jejich kompetencí v určité věkové skupině.

Konkrétní cíle a úkoly najdete v ŠVP, který je dostupný v šatnách každé třídy. Rodiče mají možnost sledovat také nástěnky tříd.

Nadstandardní činnosti:

• seznamování s angličtinou dle projektu Wattsenglish
  • jóga pro děti
  • předplavecký kurz
  • logopedická prevence
  • pobyt v solné jeskyni
Logopedická prevence probíhá v individuálně. Školka Sluníčko spolupracuje s odbornou lékařkou MUDr. Havlíkovou (foniatrie Chomutov). Běžná logopedická prevence se provádí během denních činností jako např. dechová cvičení, procvičování mluvidel apod.

Vánoční provoz

Vánoční provoz (pro nahlášené děti) zajišťuje ve dnech 27. – 28. a 31. 12. 2018 MŠ Souběžná (školka Bruslička), a to od 5:30 do 16:00 hodin.
Od 20. 12. 2018 do 4. 1. 2019 bude v MŠ STONOŽKA omezený provoz z důvodu desinsekce MŠ. Provoz bude jen na třídách v dolních pavilonech, tj. třída Motýlci a Mravenci. Děkujeme za pochopení.

Provoz MŠ od 1.1.2019

Od 1. 1. 2019 dochází ke změně provozní doby, všechny MŠ mají provoz od 5:30 hodin do 17:00 hodin.