logotyp

Akce MŠ Bruslička

SENIOR MEZI NÁMI

02.07. 2024
                  SENIOR MEZI NÁMI

„Senior mezi námi“ tak se jmenoval projekt dobrovolnického centra „Radka a.s., kterého se v letošním roce zúčastnily děti ze třídy Myšek.

Čtecí babička Mirka nám četla pohádky každou druhou středu v měsíci a my se na ní vždy těšili. Školní rok již končí, léto ťuká na dveře a je čas se rozloučit.

Děkujeme babičce Mirce za čas, který s námi strávila a ochotu za námi docházet, rozloučili jsme se „myší písničko“, darovali obrázek naší třídy, který nakreslila „myška Blanička“ a obdarovali bábovkou.

MŠ Bruslička, třída Myšky: p.u. Lenka B.

                                                 p.u. Kačka H.

                                                 a.p. Ála K.

 

Velikonoční putování za zajíčkem - Myšky

17.04. 2024
 Velikonoční putování za zajíčkem - Myšky

Dne 11. 4. 2024 jsme se s dětmi vydali na cestu za zajíčkem. Cesta to byla vskutku dobrodružná, děti hledaly cestu podle barevných fáborků, plnily úkoly, hádaly hádanky. Nakonec jsme došli do cíle, kde děti hledaly schované odměny různě po zahradě.
Tímto bychom moc rádi poděkovali p. Doležalové za poskytnutí zahrady a jejich zákoutí.
Při té příležitosti jsme absolvovali i Environmentální chvilku při prohlídce králíčků a jejich krmení.
Děti i my dospěláci jsme si to moc užili, byla spoustu legrace a zábavy.

MASOPUSTNÍ PRŮVOD A KARNEVAL

18.03. 2024
MASOPUSTNÍ PRŮVOD A KARNEVAL

Myšky 2/2024

Masopust je období veselí, legrace i hostin. Lidé si připravují masky a maškary, tancují a zpívají. Jedí samé dobroty od koláčků, muffinů až po vdolky. A Myšky? Masopustního průvodu městem a další den kdy legrace a veselí pokračovalo na třídě ve formě karnevalu, se všeho účastnily a náležitě užily.

ZIMNÍ SPORTY V MYŠKÁCH

26.02. 2024
ZIMNÍ SPORTY V MYŠKÁCH

LEDEN 2024

MY CHCEME GÓL, PŘIDEJ, DO TOHO, ZABER, GÓÓÓÓL…

To bylo fandění z námětové hry na lední hokej, hokejisty, hokejistky, rozhodčí a fandící diváky.                                                                                                                  

Myšky si v týdnu roztřídily sportovce do daných zimních sportů, zahrály si na krasobruslaře, lyžaře, snowbordisty…

Zimní sportovní náčiní i vyráběly. Své nej brusle – „vždyť jsme z Brusličky“ si zařadily do portfolia. Vyvrcholením byl „Match – souboj „ Myšáků“ coby hokejistů a hokejistek. Řádně jsme si to užily a byli jsme i na zimním stadionu.

Zprávička z Myšek

18.01. 2024
Zprávička z MyšekZprávička z Myšek: celý uplynulý týden se nesl v duchu ,,Ptáčci v zimě". Stříhalo se, kreslilo, malovalo, lepilo, tančilo se, skákalo a v neposledni řadě jsme se naučili i několik básniček a písniček❄. Třeba tuhle tu ,, Huboval vrabčák na zimu ...." znáte ji ???
Paní učitelky Brhlíková, Hrdličková, KosováSmějící se

Housenky - na ZŠ Krátká s prvňáčky

25.11. 2023
Housenky - na ZŠ Krátká s prvňáčkyTřída Housenek v pondělí 13. 11. 2023 navštívila na ZŠ Krátká prvňáčky. Děti si prohlédly školu, třídu, jak se děti učí číst, psát, popovídaly si s paní učitelkou a návštěva se jim velice líbila.

Myšky - Den laskavosti ❤

25.11. 2023
Myšky - Den laskavosti ❤10. 11. 2023 byl "Den laskavosti" ❤

Na Myškách jsme zahájili den komunitním kruhem a povídáním o přátelství, lásce a laskavosti. Myšata si vyrobila srdíčka a vzájemně si je darovala. Zahráli jsme si pohádku o "Boudě budce" (zvířátka byla k sobě laskavá a vzala ostatní k sobě bydlet).
Nakonec jsme se rozloučili s kamarádkou která se stěhuje do jiného města a bude nám moc chybět ❤.
Celý den byl krásný, laskavý a červený ❤.

Housenky a zelenina

30.10. 2023
Housenky a zeleninaTřída Housenky: téma Zelenina

Celý týden děti do třídy nosily zeleninu. Pracovalo se s ní, povídalo se o ní, učily se tématické básně a nakonec si děti zeleninu samy připravily, nakrájely a ochutnaly.

DRAKIÁDA – 18. 10. 2023

26.10. 2023
DRAKIÁDA – 18. 10. 2023Děti si celý den vyráběly, kreslily, modelovaly draky a četly pohádky. Tématický blok byl završen DRAKIÁDOU na zahradě MŠ pro děti a rodiče dětí. S vyrobeným drakem běhaly mezi stromy, probíhaly tunelem. V zahradní třídě sestavovaly rozstříhaného draka, namotávaly provázek, vozily kolíčky, víčka na ocásek.
Soutěží se účastnilo i mnoho rodičů a sourozenců. Podzimní den jsme si náležitě užili.

DRAKIÁDA - MYŠKY

26.10. 2023
DRAKIÁDA - MYŠKY

Podzim je tu a s ním již tradiční DRAKIÁDA, která se konala 18. 10. na zahradě MŠ Bruslička.
Co bylo náplní? Přivítání s tematicky zaměřenými písněmi a básněmi. Dále různé soutěže, slalom a ocenění.

Jaké to bylo? Barevné, střapaté, veselé a všichni si akci moc užili.

Výlet do Zooparku Chomutov

16.10. 2023
Výlet do Zooparku Chomutov

Dne 5.10.2023 děti z třídy Motýlků a Housenek odjely na výlet do zooparku. Počasí nám celkem přálo a tak jsme vyrazili na cestu za zvířátky. Začali jsme u ptačí říše, pokračovali okolo rysa a rovnou za oblíbenými opičkami. Ty se dětem jako vždy velmi líbily.
Jedním z velkých zážitků byla návštěva nového Meduzária. Kouzelná atmosféra mořských zvuků, akvárií s měnícími se barvami a především medúzami několika rozličných druhů děti přímo uchvátila. A nejen děti, i p. učitelky.
Poté vedla cesta k dalším zvířatům, jako např. koně, oslíci, zubři, velbloudi apod.
Celou cestu se děti dozvídaly informace o životě zvířat, viděly čím se živí, jakou mají srst, jak jsou velcí apod. To vše si na základě těchto prožitků určitě zapamatují.
Na závěr nesměl chybět vrchol výletu, čímž bylo krmení tuleňů, které je vždy úžasným zážitkem pro děti. Představení tuleňů bylo ohodnoceno velkým potleskem dětí. A co víc si přát, než spokojené děti a úsměvy na jejich tvářích.

Ježíškova cesta - Motýlci

04.06. 2023
Ježíškova cesta - Motýlci

Netradiční oslavu MDD zažily děti z naší MŠ třída Motýlci. Jeli jsme na krásný výlet na Boží dar na Ježíškovo cestu. Za krásného slunečného počasí děti absolvovaly malý okruh – 5,5 km. Cestou plnily úkoly a seznámily se jak s českým Ježíškem, tak jeho pomocníky. Poslouchaly příběh o skřítcích i vílách a moc je to bavilo. Samozřejmě nechybělo ani protažení na malém hřišti, které je součástí cesty.
A vzpomínky budou mít i na krásnou přírodu v oblasti Krušných hor se spoustou lučních květin, stromů a vyřezávaných soch ze dřeva, které cestou viděly.
Všechny úkoly zvládly děti bez větších obtíží a tak si na konci cesty zasloužily odměnu ve formě pexesa, omalovánky a časopisu. Pro předškoláky pak budou největší odměnou krásné vzpomínky na poslední výlet před odchodem do školy.

Den Země v Myškách

25.04. 2023
Den Země v Myškách

Environmentální výchova v týdnu před mezinárodním Dnem Země

v Myškách rezonovala!!!!!

Od pondělí do pátku se děti seznamovaly s problematikou, která by nám všem měla být blízká – vlastní!(příroda, místo, kde žiji, ekologie, šetření, plýtvání, třídění odpadů, recyklace, úklid odpadků, zdravá strava).

Že to Myšky myslely vážně dokládají i fotografie z jejich činnosti a nejen to!

Do svých portfólií si zařadily i pracovní sešit s názvem ,,Malý zpracovatel odpadů‘‘ ,,Techmalovánky‘‘.

Ty si odnesly domů a spolu s rodiči se dají na další objevitelské vzdělávání

Hody, hody doprovody, já jsem malý zajíček, utíkal jsem …podle….???

25.04. 2023
Hody, hody doprovody, já jsem malý zajíček, utíkal jsem …podle….???

Jak je to dál? Zvídavé Myšky chtěly tu záhadu vyřešit, objasnit a vydaly se zajíčka hledat!

Kdy? Na šedivé úterý!

Kudy? Utíkal přeci podle vody!

A podle jakých indícií Myšky hledaly? Zajíček jim nechával znamení pomocí fáborků. Pod určitým fáborkem si Zajíček přichystal různé úkoly, hádanky, doplňovačky, básnilo se, zpívalo se.

Hravá cesta byla naplněna nejen vzdělávací tématikou uplynulých integrovaných bloků, ale patřily sem i oromotorické a lokomoční hry. Taková škola hrou.

Děti se náramně bavily a vyhlížely Zajíčka.

Zajíček bohužel utíkal podél vody, ale dětem připravil překvapení.

Dárečky, které si děti toho Šedivého úterý odnášely domů potěšily nejen děti, ale i rodiče.

Děkujeme za sponzorský dar a bezva nápad mamince Markétky.

Hledání zajíčka

16.04. 2023
Hledání zajíčkaHledání zajíčka - děti hledaly podle barevných fáborků stopy, které zanechal zajíček a přitom plnily úkoly, které jim připravil.

Jaro se probouzí

16.04. 2023
Jaro se probouzíEnvironmentální výchova - Jaro se probouzí.
Děti ze třídy BERUŠEK využily lupy k pozorování světa kolem sebe.

MASOPUSTNÍ PRŮVOD MĚSTEM

26.02. 2023
MASOPUSTNÍ PRŮVOD MĚSTEM

Masopust 21. 2. 2023

Tento den jsme se jako v předchozích letech převlékli do kostýmů a zúčastnili se masopustního průvodu všech mateřských škol Klášterce n/O. Sraz jsme měli před ZŠ Krátká. Po přivítání klaunem a předáním „vlády nad městem“ panem starostou jsme prošli okolo domova důchodců a potěšili babičky a dědečky zpěvem masopustních písní. Průvod pak prošel městem za doprovodu některých rodičů. Na sídlišti Panorama nás čekala hudba a ozdobený „ parket na tanec“. Děti si hromadně zatančily, dostaly sladkou odměnu a vrátily se do svých MŠ. Celé odpoledne si pak vyprávěly nadšeně své zážitky.

 

třída Myšky - ZIMA

01.02. 2023
třída Myšky - ZIMA

Od začátku ledna děti ze třídy Myšek prožívají téma: Zima, zima, zimička. ....... v rámci výchovně vzdělávacího procesu se u dětí rozvíjí základy environmentální výchovy, získávají elementární vědomosti ohledně charakteristiky zimního období (počasí, proměny přírody v závislosti na počasí, zimní sporty a radovánky). V neposlední řadě, velká část vzdělávacích aktivit tohoto měsíce, je věnována péči o ptáky v zahradě naší MŠ. Na základě prožitkového učení a zážitků z vycházek se děti učí neničit přírodu, ale chránit vše živé, správné chování v přírodě a k přírodě. K tomu využíváme rozmanité inteligence H. Gardnera - verbální, přírodní, prostorovou, hudební, tělesně kinetickou, interpersonální.

Děti se seznámily s několika druhy ptáků, umí je rozlišit a pojmenovat. Mají povědomí o tom, jak se o ně v zimě starat. Ve spolupráci s rodiči nosí semínka a koule na zavěšení, aby ptáčkové neměli hlad a na jaře nám zase krásně zazpívali.

Společně se naučily nové básničky a písničky k tomuto tématu. Na závěr integrovaného bloku jsme dostali do třídy (potažmo na zahradu) nové krmítko od báječného tatínka, který ho vyrobil na přání svojí malé Nelinky /ještě jednou moc děkujeme/

KNIHOVNA - První návštěva "Myšek"

07.11. 2022
Myšky podnikly letošní první návštěvu "za plot", mateřské školy Bruslička.
Bylo to 18. října a našim cílem bylo Kulturní centrum KLNO, přesně řečeno knihovna - oddělení pro malé čtenáře. A o čem byla řeč?
Především o tom, jak se chováme, při návštěvě knihovny, jaká jsou pravidla při zapůjčení knih.
Paní knihovnice, četla dětem pohádku, zahrála si s nimi pohybovou hru: "Tiše, tiše ježek spí". Téma souznilo s naším integrovaným blokem (roční období, počasí, stromy a jejich plody, zvířátka v lese, o oblékání).
Děti si mohly knihy dle svého zájmu půjčit, prohlédnout  a vrátit na dané místo.
Při odchodu jsme si moc rády domluvily příští návštěvu. Už se moc těší.

Drakiáda

07.11. 2022
I letos se do třídy myšek slétlo větší množství draků. Nebojte se, to nebyli ti živí z pohádek, ale papírový z naší básničky (Z papíru má tělíčko) a písničky (Vyletěl si pyšný drak).
Sešli jsme se rodiče, děti a pedagogové jedno slunné odpoledne v měsíci říjnu, pod javorovými stromy v zahradě mateřské školy Bruslička.
Na začátek akce jsme se s rodiči přívítali právě touto básničkou a písničkou a poté se děti rozešly na čtyři stanoviště. Na každém stanovišti je čekal tematický úkol (někdy těžší, někdy lehčí). Posplnění všech úkolu došlo na sladké odměny, společné focení. Touto akcí jsme si vyzdobili i chodbu MŠ.
Velké díky všem zúčastněným, vládla pohoda a pozitivní energie.

Pohádková čtecí babička

06.11. 2022
Pohádková čtecí babičkaVe třídě Myšek čte dětem pohádky Pohádková babička Smějící se.

Drakiáda Motýlci

Dne 18. 10. 2022 proběhla na zahradě MŠ společná akce rodičů s dětmi - Drakiáda. Během dopoledne jsme s dětmi pouštěli opravdové létající draky, což děti velmi bavilo a draci létaly vzduchem. Odpoledne pak začaly soutěže rodinných týmů s doma vyrobenými draky. Úkolem byl slalom s drakem mezi kužely, podlézání a přelézání dračího ocasu mezi stromy, skládání papírových mašlí a třídění dračích obrázků podle barvy a velikosti. A i když nám počasí  nepřálo, tak všichni úkoly dokončili a dočkali se sladké dráčkové odměny i pamětního listu. Aby děti, které se odpoledne nemohly zúčastnit soutěží s rodiči nebyly smutné, tak si všechny úkoly všechny děti znovu užily i bez rodičů.

Výlet do Zooparku Chomutov

22.10. 2022
Výlet do Zooparku ChomutovDne 6. 10. 2022 se 14 dětí s paní učitelkami a paní asistentkou ze třídy Motýlci zúčastnilo krásného výletu do ZOOPARKU v Chomutově. Hned po příjezdu bylo na všech dětetch vidět nadšení z výletu. Pozorovaly zvířata i jejich obydlí a viděly, co zvířátka zrovna dostávala k svačině. Krásná byla i podzimní příroda a děti poznaly i jednlé kaštany. Viděli jsme různé druhy ptáků, opic, buvoly, bizony, kozy, koně a ovce. Nejvíce děti zaujaly velbloudi, které díky krmení viděly tentokrát velmi z blízka. Poprvé jsme zavítali i do míst se soby. Velikým zážitkem byli tuleni. Jejich krmení rybami bylo krásným zakončením výletu.

Poznáváme Klášterec nad Ohří

02.07. 2022
Poznáváme Klášterec nad OhříNa konci letošního roku se třída Motýlků zaměřila na poznávání historické části našeho města. Děti prošly podél řeky Ohře zámecký park, prohlédly si zdejší kostel a radnici. Poté jsme navštívili nádvoří zámku s kašnou a salla terenou. V parku probíhalo právě sochařské sympozium, a tak děti viděly sochaře přímo při práci. Celý výlet jsme zakončili zajímavou přednáškou o Eugenii ve stáčírně minerálních vod. Děti tak získaly další poznatky o našem městě a domů se vracely plné dojmů.

Návštěva v MŠ - třídy Myšky

01.07. 2022
Návštěva v MŠ - třídy MyškyDne 25. 5. 2022 jsme ve třídě Myšek přivítali vzácnou návštěvu. Byla jí policistka z řad městské policie - paní Krásová.
Během besedy se děti dozvěděly informace co je náplní práce policistky. Prozkoumaly uniformu a s ní dané vybavení - detaily (odznak, klíčky, pouta...). Vše si mohly s velkým nadšením "osahat". Touto besedou jsme chtěly "Myškám" v rámci integrovaného vzdělávacího bloku (moje město, rodina, povolání) přiblížit náročnou práci MP. Na konci besedy dostaly děti drobné dárky s reflexními prvky, kterými se zvýší jejich bezpečnost při přecházení po kumunikaci. Paní Krásové tímto děkujeme za ochotu a čas.

BEZPEČNÁ ŠKOLKA ve třídě Myšky

01.05. 2022
BEZPEČNÁ ŠKOLKA ve třídě MyškyProjekt, který jsme v pátek 22. 4. 2022 zakončili akcí na zahradě MŠ, se jmenoval: Bezpečná školka aneb - "Být viděn" /motto/
Celý uplynulý týden jsme si povídali o dopravních prostředcích, seznámili se s dopravními značkami. Naučili jsme se, co znamenají čísla 150, 158, 155!
Tyto nabyté vědomosti Myšky utvrdily pátečním dopolednem na zahradě MŠ.
Děti jezdily slalom na koloběžkách, odstrkávadlech. Poznávaly dopravní značení, malovaly dopravní značky na chodník. Sestavovaly značky pomocí umělohmotných barevných víček.

Hurá sníh

25.03. 2022
Hurá sníh.... "Hurá sníh!!!"... 
To volaly děti ve čtvrtek 24. 3. 2022, společně ze třídy Housenek, Motýlků a Myšek.
A důvod? Jeli jsme totiž autobusem na výlet. Naším cílem bylo lyžařské středisko Alšovka a sněhové radovánky.
Moc jsme si to užili a báječně se bavili.
Velké díky za paní učitelky, děti i jejich rodiče patří manželům Spáčilovým za zprostředkování tohoto výletu.

Environmentální vzdělávání dětí - koutek živé přírody

25.03. 2022
Environmentální vzdělávání dětí - koutek živé přírodyZačátkem jara pozorují děti v naší školce zázraky přírody. Prožitkovým učením, pozorováním lupami a prací na školní zahradě poznávají květiny, semínka.... Rozeznávají vonící hyacint, sedmikrásku, tulipán, petrklíč, macešku a narcisku. Pozorují části rostlin a společně o rostliny pečují.

Sférické kino

14.03. 2022
Sférické kinoDne 16. 2. 2022 navštívilo naši mateřskou školu sférické kino. Děti všech tříd se tak ocitly např. v podmořském světě, v pralese, v zemi sněhu a ledu ... .
Jak je to možné?
Nejnovější zábavně - vzdělávací kino přineslo dětem: vyjímečné pocity, jedinečné snímky, neuvěřitelný pohled kolem dokola.
Příště jdeme zase.

Karneval - to je bál

14.03. 2022
Karneval - to je bálKarnevalové veselí zažily Myšky dne 17. 2. 2022 od samého rána. Do třídy vcházelo značné množství nejrůznějších masek. Mezi nimi byla policistka, pirátka, čarodějnice, beruška a velké prosecí sličných princezen. Nesměli chybět ani udatní zachránci všeho druhu. Přiletěl za námi i kosmonaut, dorazil i dinosaurus.
Tančilo se, soutěžilo, zpívalo, mlsalo, no prostě dovádělo.
O řádění s nafukovacími balónky a padákem Vám ani nemusím říkat, určitě si to dovedete představit.
A proto karneval to je bál, kdo by se ho děti bál.

Myšky na keramice

14.03. 2022
Myšky na keramiceDne 9. 3. 2022 navštívila třída Myšek keramickou dílnu v DDM Volňásek.
Pro děti byl připraven poutavý program. Veškeré tvoření bylo inspirováno jarem s ústředním tématem - Velikonoce.

Myšky v knihovně

14.03. 2022
Myšky v knihovněV únoru navštívily děti nové prostory Kulturního centra, a to knihovnu - oddělení pro malé čtenáře.
Téma návštěvy bylo shodné s naším třídním programem.
A o čem byla řeč? No přeci o krásných, klasických českých pohádkách.
Paní knihovnice nejen, že předčítala dětem pohádky, ale děti si zahrály i pohádkových kvíz, pexeso a pohybovou hru.
Nadšené byly děti, ale i paní knihovnice znalostmi a milým chováním Myšek.

Sněhuláček panáček - třída Motýlci

17.02. 2022
Sněhuláček panáček - třída MotýlciDěti ze třídy Motýlků se v měsíci únoru změnily v krásné živé sněhuláky. 
Sněhuláky děti malovaly, vystřihovaly i skládaly ze stavebnic. Nechyběly ani tradiční sněhuláci ze sněhu. A když nebyl sníh, udělaly si děti masky a nacvičily si na píseň "Sněhuláci" veselý taneček.

Zimní radovánky na sněhu - třída "Myšek"

17.01. 2022
Zimní radovánky na sněhu - třída

Zimní radovánky na sněhu

17.01. 2022
Zimní radovánky na sněhuTřída "Myšek" si užila snběhové nadílky při pobyt venku na školní zahradě.

Pochod tří králů

17.01. 2022
Pochod tří králůDne 6. 1. 2022 se děti ze třídy Motýlků a Myšek rozloučily s vánočním časem pochodem tří králů a vyprávěním o jejich pouti za Marií, Josefem a Ježíškem do Betléma.
..."Cestu jim ukazovala hvězda na obloze a podle toho, jak byla hvězda velká a vzácná, šli hledat narození krále, aby se mu poklonili. Mudrci Kašpar, Melichar a Baltazar přinesli narozenému Ježíši královské dary: zlato, kadidlo a myrhu."....

Logohrátky

05.12. 2021
Ve třídě Motýlků probíhaly soutěže dětí z oblasti dechových logopedických cvičení: foukání do papírových koulí, bublifuků a větrníků. Přenášení papírků brčkem, "foukací fotbal" a závody dvojic s brčky. Foto zde

Halloween

03.11. 2021
HalloweenToto téma bylo pro děti nejen velmi zajímavé, ale také přínosné, neboť splnilo pedagogický záměr a umožnilo naplňovat dílčí cíle ve všech pěti oblastech vzdělávání a přispělo k rozvoji klíčových kompetencí. Téma splnilo požadavky na rozvoj osobnosti dítěte a jeho schopnost učení, ale také projevovat se jako samostatná osobnost. Zvolená motivace byla dostatečně účinná pro celý tematický blok. Děti k nabízeným činnostem přistupovaly aktivně a s radostí. Toto téma vedlo také k součinnosti s rodiči, neboť týden Halloweenu v MŠ vyvrcholil rejem masek.
Děti ve třídě Berušek nejvíce zaujaly hudebně pohybové činnosti k tomuto tématu, ale také zatloukání hřebíčků do dýní, dlabání, práce s netradičním materiálem. Výsledkem byla kouzelná výzdoba celé třídy.


Foto zde

Drakiáda ve třídě Myšek

03.11. 2021
Drakiáda ve třídě MyšekDěti ze třídy Myšek dne 1. 11. 2021 soutěžily ve sportovních disciplínách v rámci projektu DRAKIÁDA.
Všechny děti měly krásné papírové draky, které společně s rodiči vyrobily doma. Byly tu k vidění dráčci jednorožci, dráčci s tématem Prasátka Pepy, Listnáčci, velko-drak Rybička, Myška a mnozí další strapáčci papíráčci.
Běh slalomem, závod ve dvojicích, pochod draků překážkovou dráhou, prolézání obručí - to všechno děti se svými dráčky zvládly na výbornou. Školní zahradou se neslo fandění, jásot a hlavně dětský smích. Nezapomněli jsme si zazpívat ani oblíbenou písničku "Vyleťel si pyšný drak" (viz videou na facebooku MŠ Klášterec).
Rozzářené oči měly děti i v závěru, kdy dostaly diplom, minidráčky na špejli a malé balíčky s uháčkovaným dráčkem (pozornost od hodné maminky).

Lenka Bartošová, Kateřina Horynová

Foto zde

Drakiáda ve třídě Motýlků

26.10. 2021
Drakiáda ve třídě MotýlkůTak jako každý podzim je nejoblíbenějším tématem pro děti papírový drak. Při přípravě na drakiádu se děti seznámily s technikou výroby draka, samy si dva draky třídy i ozdobily. Jednoho detaily vystřihanými z papíru a skládanými mašlemi. Druhého bramborovými tiskátky s motivem draka a dokreslením ocásků (foto najdete v galerii školky). Výrobu doprovázely zpěvem písně "Pyšný drak". Zároveň děti s rodiči tvořili draky i doma a přinesli je do MŠ.

Ve středu 21. 10. 2021 pak na zahradě MŠ proběhla "Drakiáda", které se zúčastnily všechny děti s rodiči (ve dvou skupinách – ve 12.00 hod a v 15.00 hod.). Začalo pravé sportovní zápolení rodin. A že to byla velká legrace. Děti povzbuzovaly své rodiče a naopak. Disciplíny jako slalom s drakem, hod míče drakovi do pusy, jízda na koloběžce apod. zvládli všichni na výbornou. A kdo zrovna nebyl první, nevadí, vždyť soutěžíme pro radost. Počasí nám přálo, byl nádherný den, jen holt bez větru, a tak se drakům nechtělo moc létat, ale ani to nikomu nevadilo a děti si s nimi zaběhaly i tak. Nakonec děti dostaly krásné diplomy a balíčky s překvapením. Samozřejmě, že i rodiče dostali malou odměnu. Druhý den pak děti kreslily své zážitky z Drakiády a moc se jim to povedlo. Tak příští rok znova.

Bruslení

05.10. 2021
Bruslení Předškoláci ze třídy Housenek a Motýlků dnes zahájily sezónu bruslení. S nadšením se vrhly na led a spolu s hokejovými trenéry HC Klášterec nad Ohří si to velmi užily!

Plavecký výcvik předškoláků

05.10. 2021
Plavecký výcvik předškoláků Děti ze třídy Housenek a Motýlků se poprvé zúčastnily plaveckého výcviku v bazénu ZŠ Krátká. První lekci si moc užily, domů odcházely nadšené a už teď se těší na další hodiny plné legrace a nových zážitků s vodou.

Maturita předškoláků

28.06. 2021
Předškoláci ze třídy Housenek skládaly "maturitu". Děti si vylosovaly otázku a na čtvrtku vypracovaly svá témata. Před komisí ukázaly své vědomosti a dovednosti. Zručnost ukázaly vázáním tkaniček. Učí se samostatnému vystupování, nebát se mluvit samostatně, překonávat nervozitu. Všechny děti byly moc šikovné a dobře připravené. Video

Projekt s vodou - Housenky

21.06. 2021
Projekt s vodou - HousenkyEnvironmentální projekt s vodou probíhal dva týdny. Děti se ponořily do zkoumání a objevování. Formou pokusů zjistily, v jakých formách se voda objevuje a hlavně, jak je pro život důležitá. Poznaly, co znamená koloběh vody. Dále pracovaly na výtvarném zpracování pohádky "Jak kapka putovala" za využití různých technik a materiálů.
S vodou si děti hrály také v rámci vycházek na zahradě a u mělkého potůčku za naší školkou. Velmi jednoduše praktikujeme vzdělávání dětí vlastní zkušeností a prožitkovým učením; např. zjišťování síly vody při pouštění lodiček, roztáčením mlýnků a stavbou hrází.
Celý projekt probíhal ve výtvarných, jazykových a kooperativních činnostech, vedlejším efektem je také vytváření pozitivního vztahu k přírodě a okolí, individuální poznatky i společné skupinové prožitky.
Videa najdete na facebooku, fotografie ve fotogalerii školky. Více

Týden bezpečnosti dopravního provozu

01.06. 2021
Týden bezpečnosti dopravního provozuNa třídě Motýlků probíhal týden bezpečnosti, opakování a upevňování vědomostí a dovedností o silničním provozu a bezpečnosti chodců.
Formou tvořivé hry děti vytvořily silnici, přechod a hrály na auta a chodce. Videa jsou ke zhlédnutí na facebooku MŠ. Na tyto aktivity navazovalo výtvarné tvoření, malba, kresba, koláž prostoru pro dopravní prostředky - kolektivní práce, kde děti spolupracovaly a komunikovaly. videa

Bezpečná školka - návštěva Městské policie

01.06. 2021
Bezpečná školka - návštěva Městské policieDo školky přijela na návštěvu Městská policie s ukázkou vybavenosti vozidla, zajištění pachatele apod. Pro děti byla připravena stanoviště s úkoly: skládání značek, jízda na koloběžce, přiřazování dopravních prostředků do správného prostoru a zručnost v namotávání provázku s autem. Více

Enviromentální výchova na téma klíčení

05.05. 2021
Enviromentální výchova na téma klíčeníVe třídě Housenek děti zjišťovaly, co se děje se semínkem, jak klíčí a rostou jednotlivé rostliny.
Děti poznávaly různá semínka a přiřazovaly k nim rostliny. Třídily podle velikosti a zaznamenávaly doby, po které začalo semínko klíčit. Například zjistily, že malé semínko prosa klíčí 4 dny, zatímco slunečnice 2 dny.
Do záhonků zasely děti hrách, kopr a vysadily cibuli sazečku. Když semínka naklíčila, zasadily je do zeminy a pozorovaly jejich růst, který zaznamenávaly do tabulky. Využily také mikroskopů na bližší pozorování kořínků, klíčků a jednotlivých částí rostlin. Více

Čarování velké hraní

03.05. 2021
Čarování velké hraníV pátek 30. dubna proběhla v MŠ Bruslička velká čarodějnická párty. Filipojakubské dopoledne si užily děti a paní učitelky v kostýmech čarodějů a čarodějnic (video ke zhlédnutí na facebooku MŠ). Více

Projektový týden na téma ODPADY ve třídě předškoláků

30.04. 2021
Projektový týden na téma ODPADY ve třídě předškolákůBěhem povídání s lektorkou děti poznaly bez problémů kontejnery na tříděný odpad - je vidět, že s rodiči odpad třídí. Vše si vyzkoušely i prakticky a nakonec vyráběly motýlka z recyklovaného papíru.
Druhé ekologické okénko bylo zaměřeno na pěstování rostlin a chov zvířat. Výklad byl proložen hádankami, poznáváním rostlin a zvířat. Děti si upevnily a obohatily své vědomosti a na závěr si vyrobily papírové zvířátko.

Tříkrálový týden

08.01. 2021
Tříkrálový týdenTýden v MŠ Bruslička byl ve znamení Tří králů - příběhem, vyráběním a kresbami.
Motýlci a Housenky připravily pro ostatní děti ze školky krásné vystoupení "My tři králové jdem k vám".
Tříkrálové aktivity tohoto týdne pak děti zakončily obdobou tradičního pochodu "Klášterecká kometa", který se v letošním roce, bohužel, nemohl uskutečnit. Děti secvičily tanec andělů a spolu se Třemi králi ukončily vánoční čas.
Fotografie naleznete ve fotogalerii školky a videa z vystoupení i tanec andělů na facebooku.

Zdobení vánočního stromečku - Housenky

15.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku - HousenkyTřída Housenek ozdobila svůj vánoční stromeček ve třídě i na školní zahradě a děti se těší, až přijde Ježíšek.
Děti vyráběly řetěz z popcornu a rodiče pomohli s přípravou ozdob z ovoce, oříšků a koulí pro ptáčky pro venkovní stromeček.
Krásným zážitkem bylo pozorování krmítka, které navštívila veverka a odnesla si oříšek. Všechny fotografie si prohlédnete v sekci Fotogalerie.

Ježíškova cesta

09.12. 2020
Ježíškova cestaMotýlci, Myšky a Housenky podnikly dne 9. prosince výlet za Ježíškem na Boží Dar. Bylo krásně nasněženo, tak si děti pohrály, koulovaly se a plnily úkoly na Ježíškově cestě.

Zdobení vánočního stromečku ve třídě - Berušky

09.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku ve třídě - BeruškyKe krásným zvykům a tradicím patří zdobení vánočního stromečku a děti ze třídy Berušek si ho dnes ozdobily také ve třídě.

Zdobení vánočního stromečku - Myšky

08.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku - MyškyDěti ze třídy Myšek dnes také zdobily vánoční stromeček. Děti vánoční ozdoby samy nabarvily a poté věšely.
Více fotografií najdete na facebooku školky.

Zdobení vánočního stromečku - Berušky

08.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku - BeruškyDěti ze třídy Berušek děkují všem rodičům, kteří donesli do školky vánoční ozdoby. Dnes jimi děti na školní zahradě ozdobily svůj vánoční stromeček. Více fotografií najdete na facebooku školky.

NÁSTĚNKA

Stravné a školné

Informace o placení stravného a školného naleznete v sekci Informace pro rodiče.

Facebook a jeho využití

Vážení rodiče,
naše MŠ využívá facebook pouze k rychlejšímu šíření důležitých zpráv či událostí.
Pro zodpovězení dotazů využívejte kontaktů uvedených na našich webových stránkách (e-maily, telefony). Další z možností je sjednání osobní schůzky nebo využití schránek důvěry. Veškeré dotazy Vám rádi zodpovíme.

Created by © 2011-2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign