Aktuality MŠ Klášterec

Provoz MŠ

Mateřské školy v Klášterci nad Ohří oznamují, že od 1. 1. 2019 dochází ke změně provozní doby, všechny MŠ mají provoz od 5:30 hodin do 17:00 hodin.

Vánoční provoz (pro nahlášené děti) zajišťuje ve dnech 27. – 28. a 31. 12. 2018 MŠ Souběžná (školka Bruslička), a to od 5:30 do 16:00 hodin.

Výsledky výtvarné soutěže

Klášterecké školky se opět zapojily do výtvarné soutěže "Nejsem na světě sám" - tentokrát na téma: Svět mýma očima. Děti se svými pracemi zasloužily v rámci letošního ročníku o vynikající úspěch: ze 689 soutěžících v kategorii 4 – 10 let se na 1. místě umístil Kryštof Dvořák z MŠ U Jablíček, 2.místo obsadila Kateřina Szatmari z MŠ Stonožka a jako 3. se umístila Josefína Kratochvílová z MŠ Duha. Vyhodnocení soutěže proběhne ve Františkánském klášteře v Kadani dne 6.12.2018 od 17 hodin.

Nábor mladých fotbalistů

Dne 18. 5. 2018 se předškolní děti z kláštereckých mateřských škol zúčastnily náborů fotbalistů. Děti si pod vedením trenérů vyzkoušely různé překážky, které pro ně byly připraveny. Vyzkoušely si kop na branku, slalom mezi kužely, fotbalové utkání a spousty dalších disciplín. Děti dopoledne plné pohybu velmi bavilo a ukázalo se, že je mezi nimi spousta fotbalových talentů.
Dne 13. února 2018 se konal 2. Masopustní pochod masek dětí ze všech kláštereckých mateřských škol.
Průvod prošel městem; odcházeli jsme ze stanoviště u ZŠ Krátká, kde nám mávaly děti. Zamávali a zatančili jsme i seniorům v Městském ústavu sociálních služeb. Průvod pak pokračoval sídlištěm a zakončili jsme jej u Panoramy společným tancem. Děti, učitelky, dospělí i kolemjdoucí se bavili a všichni si průvod a zábavné dopoledne užili.

Pravidelné akce

Pravidelné akceV 1. pololetí 2018 budou jednotlivé školky opět navštěvovat kurzy plavání v bazénu Základní školy v Krátké ulici.
Na dotaci kurzů přispívá finančně Město Klášterec nad Ohří, a proto děti platí pouze 50,- Kč za jednu lekci. Kurz sestává z deseti lekcí.
Všechny školky dále pokračují v projektu Hodina pohybu navíc.
Bruslit chodí děti z MŠ Souběžná, Lípová a Školní, pokračují až do března 2018.
Všechny školky pokračují v navštěvování tělocvičny zimního stadionu, kde 1x týdně provozují míčové hry.
Ve spolupráci s Městem Klášterec nad Ohří připravujeme realizaci projektu školních zahrad v příprodním stylu v MŠ U Jablíček a MŠ Stonožka.

Rozpočet na rok 2018

Návrh rozpočtu na rok 2018 a střednědobého výhledu do roku 2020 Mateřské školy, Lípová 570, Klášterec nad Ohří naleznete k nahlédnutí na oficiálních stránkách Města Klášterec nad Ohří (dle zákona č. 250/2000 Sb.): zde

Vánoční provoz

Od 20. 12. 2018 do 4. 1. 2019 bude v MŠ STONOŽKA omezený provoz z důvodu desinsekce MŠ. Provoz bude jen na třídách v dolních pavilonech, tj. třída Motýlci a Mravenci. Děkujeme za pochopení.

Provoz MŠ od 1.1.2019

Od 1. 1. 2019 dochází ke změně provozní doby, všechny MŠ mají provoz od 5:30 hodin do 17:00 hodin.