Ošetřovné pro rodiče dětí z kláštereckých školek

01.04. 2020

Podařilo se! Česká správa sociálního zabezpečení nakonec bude akceptovat i potvrzení o částečně uzavřeném provozu mateřských škol. Klášterečtí rodiče, kteří se rozhodli zůstat s dítětem doma, tak mohou o tiskopis s potvrzením zažádat přímo v mateřské škole v Lípové ulici, a to zpětně od 17. března 2020. Cílem je podpořit nejen pracující rodiče tím, že nabízíme i nadále celodenní péči o jejich děti, ale i rodiče, kteří se rozhodli pečovat o své děti doma.
Velký dík odboru školství na klášterecké radnici.

Informace COVID-19

Informace COVID-19Pozor!
Od 25.3.2020 až do odvolání trvá omezení provozu MŠ! Otevřena bude pouze MŠ Školní, a to pouze pro děti pracujících rodičů!

Upozorňujeme na důsledné dodržování karanténních opatření po návštěvě států (Itálie, Rakousko, Německo, Španělsko ...) Především pokud je stanovena karanténa na některého z členů rodiny – sourozenci, rodiče, prarodiče atd.
V době omezeného provozu škol bude prováděna zvýšená dezinfekce všech prostorů, hraček a pomůcek.
Volná hraní v kláštereckých školkách i všechny plánované akce MŠ jsou až do odvolání zrušeny.

Informace pro rodiče, kteří platí STRAVNÉ hotově: výběrčí dny pro zaplacení stravného se od pondělí 16.3. ruší až do odvolání. Pro zaplacení stravného kontaktujte vedoucí školní jídelny - přidělí Vám variabilní symbol pro zaplacení přes účet. Děkujeme za pochopení.

Nařízení vlády

10.03. 2020
Ve středu 11. března 2020 se zavírají ZÁKLADNÍ, STŘEDNÍ A VYŠŠÍ ODBORNÉ školy.
Jak oznámil premiér Babiš, s účinností od 11. března 2020 se ruší "osobní přítomnost žáků a studentů v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání". Situaci podle ministra Vojtěcha bude vláda průběžně vyhodnocovat stejně jako u zákazu hromadných akcí, časové omezení zatím není stanoveno.
Mateřských škol se zrušení výuky od středy nebude týkat, řekl ministr Vojtěch. Nejde podle něj o velké kolektivy dětí, navíc by to mělo dopad na rodiče.
Podle vyjádření ministra zdravotnictví se volno netýká zaměstnanců, pouze žáků a studentů vyšších odborných škol.

Informace OSSZ pro zákonné zástupce

Podpůrčí doba, tj. "doba placená", ošetřovného v případě ZAVŘENÉ školy BĚŽÍ OD 1. DNE UZAVŘENÍ. V praxi to znamená, že pokud rodič např. tento týden ještě chodí do práce s tím, že má v plánu čerpat toto ošetřovné až od pondělí 16.3., krátí se mu placená doba (v tomto případě o již proběhlých 5 dní – 11. – 15.3.), placeno bude mít tedy pouze období 16.-19.3., resp. do 26.3. u samoživitelů, po další dny má již pouze omluvené neplacené volno.
V případě, že škola zajišťuje provoz (byť v omezeném režimu), nárok na ošetřovné není.

Zde je doporučený postup pro školy k vyplnění žádosti o ošetřovné:

Podpůrčí doba ošetřovné

Prázdninový provoz 2020

infoinfo

Prohlášení o ochraně soukromí

Informace o zpracování osobních údajůInformace o zpracování osobních údajů

Omluvný list - absence dítěte s povinnou předškolní docházkou

formulářformulář

Inkaso

Vážení rodiče,

od 1. ledna 2016 se mateřské školy v Klášterci nad Ohří – MŠ U Jablíček, MŠ Stonožka, MŠ Duha, MŠ Bruslička a MŠ Sluníčko – staly jedním právním subjektem. Ředitelkou sloučené organizace byla Radou města jmenována Mgr. Jitka Vlková.

• Adresa ředitelství MŠ: Mateřská škola, Klášterec nad Ohří, Lípová 570, příspěvková organizace, tel.474 375 182
  • Kontakt na ředitelku MŠ: 725 051 448,                                         e-mail: reditelka@ms-klasterec.cz
  • Kontakt na vedoucí ŠJ: 727 933 868,                                            e-mail: jidelna@ms-klasterec.cz
V této souvislosti dochází od 1. 1. 2016 ke změně platby školného a stravného ve všech mateřských školách.

Platba školného a stravného probíhá INKASEM
, výjimečně v hotovosti.
V případě způsobu platby inkasem žádáme o souhlas k inkasu u Vašeho peněžního ústavu ve prospěch účtu MŠ: 163044841/0600.
Ve výjimečných případěch lze akceptovat platbu v hotovosti: MŠ Lípová, pouze v určené výběrní dny.

Created by © 2011-2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign